Strona Główna BIP Strona Główna
Wydarzenia 2017 r.
 
2017-08-05 15:21:00
„MAZURY AIRSHOW 2017”
5 i 6 sierpnia 2017 r. były dniami realizacji przez Aeroklub Kraina Jezior w Giżycku corocznych pokazów lotniczych „Mazury AirShow”.


Na zaproszenie Prezesa Aeroklubu Kraina Jezior Pana Stanisława TOŁWIŃSKIEGO, pracownicy Wydziału Rekrutacji, mjr Dariusz PETKA, kpt. Jerzy KARCZEWSKI oraz pani Anna MIHAL, na lotnisku Kętrzyn Wilamowo w dniu 5 sierpnia wystawili stanowisko informacyjno – promocyjne celem promocji ochotniczych form służby wojskowej, jak również zapoznania przybyłych na pokazy gości z uwarunkowaniami prawnymi wstąpienia do terytorialnej służby wojskowej w nowo tworzonych poddziałach Wojsk Obrony Terytorialnej.

Ponadto Wojskowy Komendant Uzupełnień w Lidzbarku Warmiński osobiście podziękował części uczestnikom pokazów lotniczych spotykając się z polskim zespołem spadochroniarzy – akrobatów „SKY MAGIC” na czele z v-ce Prezesem Związku Polskich Spadochroniarzy Panem Wiesławem TRĘBICKIM. Skoki spadochronowe są ich największą pasją, której oddają się od dawna. Pokazali perfekcyjne figury i precyzję grupowego lotu na otwartych czaszach. Flagi, długie efektowne szarfy oraz dymy wzmocniły emocje tego występu. Podziękowania skierowane zostały do pilota Algimantasa ZENTILISA przedstawiciela trzyosobowego Litewskiego Zespołu Akrobacyjnego ANBO. Jest to Grupa akrobacyjna na samolotach Jak-50 oraz Jak-52 pochodząca z Litwy. Jak-52 i Jak-50 to radzieckie, akrobacyjne samoloty szkoleniowe. Produkowane od 1975 roku aż do dzisiaj. Jednym z pilotów ANBO jest były premier i prezydent Litwy – Rolandas PAKSAS.

Wyrażamy podziękowanie Prezesowi Aeroklubu Kraina Jezior za zaproszenie licząc na dalszą współpracę w zakresie popularyzacji służby wojskowej oraz realizacji zadań mających na względzie szerzenie edukacji pro obronnej.

 


GALERIA ZDJĘĆ

<<< powrót