Strona Główna BIP Strona Główna
Wydarzenia 2017 r.
 
2017-12-04 14:43:54
KTÓRĘDY DO WOJSKA ?
Pod takim hasłem, w dniu wczorajszym, został rozpoczęty cykl spotkań informacyjnych w szkołach z uczniami ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych.


Z inicjatywy Wojskowego Komendanta Uzupełnień ppłk. Mariusza Witkowskiego, we współpracy z dyrektorami placówek oświatowych na administrowanym terenie, pracownicy Wydziału Rekrutacji – p. Magdalena Piotrowska oraz pani Anna Mihal, przeprowadzili zajęcia dotyczące ochotniczych form służby wojskowej. Spotkania informacyjno-promocyjne odbyły się w Zespole Szkół Zawodowych im. S. Staszica w Lidzbarku Warmińskim oraz w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. E. Orzeszkowej w Bartoszycach. Młodzież miała okazję zapoznać się z możliwościami podjęcia różnych form służby wojskowej, w tym przede wszystkim z uwarunkowaniami służby w ramach nowo tworzonych Wojsk Obrony Terytorialnej. Przyszłym absolwentom przedstawiono również możliwość dalszego kształcenia się w ramach służby kandydackiej.

Spotkania były okazją nie tylko do promocji służby wojskowej. Uczniom, którzy w przyszłym roku będą podlegać ustawowemu obowiązkowi zgłoszenia się do kwalifikacji wojskowej, przypomniano o ciążącym na nich obowiązku oraz zapoznano z podstawowymi regulacjami prawnymi w tym zakresie.

GALERIA ZDJĘĆ

<<< powrót