Strona Główna BIP Strona Główna
Wydarzenia 2018 r.
 
2018-04-26 15:21:03
ŚWIĘTO 9. WARMIŃSKIEGO PUŁKU ROZPOZNAWCZEGO
W dniach 25 – 26 kwietnia 2018 roku żołnierze 9. Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego celebrowali swoje święto.


Uroczystości związane z obchodami Święta lidzbarskich zwiadowców rozpoczęły się w dniu 24 kwietnia Mszą Świętą odprawioną przez kapelana ks. por. Marka Rycio w intencji żołnierzy.

W drugim dniu obchodów Święta 9. Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego, 26 kwietnia 2018 roku, odbył się uroczysty apel połączony z dniem otwartych koszar, w ramach którego przybyli na uroczystość goście oraz sympatycy wojska mogli zapoznać się ze sprzętem pozostającym na wyposażeniu żołnierzy. Końcowym punktem uroczystości był pokaz działań bojowych przygotowany przez zwiadowców kompani dalekiego rozpoznania. Na zaproszenie Dowódcy 9. Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego płk. Radosława Cyniaka w obchodach Święta lidzbarskiej jednostki wojskowej uczestniczył Wojskowy Komendant Uzupełnień w Lidzbarku Warmińskim ppłk Mariusz Witkowski.

W uroczystościach wzięli również udział przedstawiciele Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Lidzbarku Warmińskim, którzy wspólnie z żołnierzami oraz pracownikami Sekcji Wychowawczej 9. Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego zorganizowali stanowisko informacyjno–promocyjne, gdzie przybyli goście mogli zapoznać się z możliwościami wstąpienia w szeregi żołnierzy różnych ochotniczych form służby wojskowej, w tym terytorialnej służby wojskowej.

W imieniu żołnierzy i pracowników Wojskowej Komendy Uzupełnień w Lidzbarku Warmińskim składamy lidzbarskim zwiadowcom sukcesów w służbie wojskowej oraz życiu prywatnym.

GALERIA ZDJĘĆ

<<< powrót